Електронна бібіліотека

Електронний підручник "Інформатика 9 клас"
Електронний підручник "Інформатика 10 клас"
Електронний підручник "Інформатика 11 клас"
Морзе Н. В. Інформатика; підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч закладів / Н. В. Морзе. О. В. Варна. В. П. Вембер. О. Г. Кузьмінська, Н. А. Саражинська. — К.: Видавничий дім-Освіта». 2014 — 240 с.
Інформатика: підруч. для 6-го клзагальноосвіт. навч. закл. / Й. Я. Ривкінд [та ін.]. — К. : Генеза, 2014. — 256 с.
Інформатика 5 клас . Підручник для загальноосвіт. навч. закладів /Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер, О. Г. Кузьмінська, Н. А. Саражинська. — К .: Видавничий дім «Освіта», 2013. — 256 с.
Інформатика : підруч. для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько. — К. : Генеза, 2013. — 200 с.
Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики (Н.В. Морзе, В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська, М.О. Войцеховський , Т.Г. Проценко), 2012
Морзе Н.В. Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики, 11 клас / Н.В. Морзе, В.П. Вембер, О.Г.Кузьмінська [та ін.] – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013.- 88 с.
Інформатика. 11 клас: Розв’язання всіх завдань (рівень стандарту). До збірника завдань для державної підсумкової атестації з інформатики, 2013
Інформатика. 11 клас: Розв’язання всіх завдань: До збірника завдань для державної підсумкової атестації з інформатики / Упоряд. І. Д. Іванова, І. М. Колодій, М. М. Корнієнко. — Х.: Ранок-НТ, 2012
Лещук І. М. Кабінет інформатики. — Х. : Вид. група «Основа», 2010. — 205 с.
Книга вчителя інформатики: Довідково-методичне видання / Упоряд. Н. С. Прокопенко; Т. Г. Проценко.— Харків: Торсінг плюс, 2006.— 272 с.
Видання містить чинні нормативно-правові акти вищих органів влади України, Міністерства освіти і науки України у сфері загальної середньої освіти, що регулюють впровадження державних стандартів освіти; методичне забезпечення; оформлення документів про освіту; організацію навчально-виховного процесу; атестацію педагогічних працівників тощо.
Для вчителів інформатики, студентів педагогічних навчальних закладів, слухачів інститутів післядипломної педагогічної освіти, науково-педагогічних працівників, широкого загалу громадян, які цікавляться питаннями нормативно-правового регулювання середньої освіти в Україні.

/Files/images/Metodika_Morze.jpgМорзе Н. В. Методика навчання інформатики: навч. посіб.: у 3 ч. /Н.В.Морзе; за ред.акад. М. І. Жалдака.- К.: Навчальна книга, 2004.-Ч. І :Загальна методика навчання інформатики. -256 с.
У посібнику висвітлюються загальні питання теорії і методики навчання інформатики в середній загальноосвітній школі. Розкриваються цілі, принципи відбору змісту і методів навчання предмета, дані конкретні рекомендації щодо організації його базового курсу. Призначається учителям загальноосвітніх навчальних закладів. Посібник стане у нагоді також студентам вищих навчальних закладів, які вивчають систематичний курс методики навчання інформатики, аспірантам, усім, хто цікавиться організацією і перспективами навчання інформатики у школі.
(скачати)
Морзе Н. В. Методика навчання інформатики: навч. посіб.: у 3 ч. /Н.В. Морзе; за ред.М. І. Жалдака. - К.: Навчальна книга, 2004.-Ч. II: Методика навчання інформаційних технологій. - 287 с: іл.
У посібнику висвітлюються загальні питання теорії і методики навчання інформатики в середній загальноосвітній школі. Розкриваються цілі, принципи відбору змісту і методів навчання предмета, дані конкретні рекомендації щодо організації його базового курсу. Призначається учителям загальноосвітніх навчальних закладів Посібник стане у нагоді також студентам вищих навчальних закладів, які вивчають систематичний курс методики навчання інформатики, аспірантам, усім, хто цікавиться організацією і перспективами навчання інформатики у школі.
(скачати)
Морзе Н. В. Методика навчання інформатики: метод, посібник: у 3 ч./ Н.В.Морзе; за ред. акад. М. І. Жалдака. — К.: Навчальна книга, 2004. Ч. III: Методика навчання основних послуг глобальної мережі Інтернет. — 196 с : іл.
Посібник містить відомості про створення глобальної мережі Інтернет, принципи її будови, основні ресурси, програмне забезпечення тощо. Дано методичні рекомендації щодо навчання користування послугами Інтернету, правила роботи зі спеціальними сервісними програмами, завдання для самостійного виконання учнями. Призначається вчителям, студентам вищих навчальних закладів, аспірантам, усім, хто цікавиться організацією і перспективами навчання інформатики у школі.
(скачати)
Морзе Н. В. Методика навчання інформатики: навч. посіб.: у 4 ч. /Н.В.Морзе; за ред. акад. М. І. Жалдака.- К.: Навчальна книга, 2004.-Ч. ІV : Методика навчання основ алгоритмізації та програмування. -368 с.
Призначається вчителям, студентам вищих навчальних закладів, аспірантам, усім, хто цікавиться організацією і перспективами навчання інформатики у школі.
(скачати)

/Files/images/Усi уроки iнформатики.jpg
Докладні розробки уроків до вивчення інформатики в 9,10 і 11 класах за програмою загальноосвітньої школи. Цікаві методичні рекомендації, різноманітні прийоми роботи із завданнями, велика кількість вправ, широкий вибір форм перевірки знань, використаних ігрових моментів на уроці, грамотне урахування вікових особливостей — усе це вигідно відрізняє посібник від традиційних планів-конспектів уроків. Посібник для вчителя нового покоління.
Мета видання — надати допомогу вчителю в підготовці та проведенні уроків інформатики в загальноосвітніх навчальних закладів. У посібнику подані календарно-тематичне планування та розробки уроків відповідно до «Програми з інформатики для 10–12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту». Розробки уроків структуровані за загальною схемою: визначено мету, розкрито зміст вивчення матеріалу, вказано форми перевірки засвоєння вивченого матеріалу, наведено орієнтовні завдання для практичних робіт, вправи, які забезпечують сприймання нового матеріалу, його осмислення й застосування на практиці. Для вивчення нового матеріалу використовуються різноманітні форми та методи (лекції, бесіди, самостійна робота з підручниками, схемами, таблицями, стендами, пам’ятками тощо). Схеми, запропоновані упорядниками, є стислим конспектом навчального матеріалу теми, що дозволяє їх використання на різних етапах уроку: під час вивчення нового матеріалу, узагальнення і систематизації знань, повторення та закріплення набутих знань. Вправи, що призначені для закріплення вивченого матеріалу, передбачають поступове наростання складності: знання теоретичного матеріалу, вміння використовувати його на практиці та застосування набутих знань у нестандартних ситуаціях. Усі практичні завдання розраховані на 15–25 хв роботи з комп’ютером і призначені для формування практичних умінь і навичок та оцінювання навчальних досягнень учнів. З метою контролю рівня навчальних досягнень використовуються різноманітні форми роботи на уроці: вибіркове та фронтальне опитування, комп’ютерне тестування, практичні роботи, захист творчих робіт тощо. Пропонований у посібнику матеріал не завжди може бути використаний повністю за відведений час. Учитель на свій розсуд, враховуючи реальні навчальні можливості класу та наявне програмне забезпечення, може підбирати свої та варіювати запропоновані форми роботи. Подані у посібнику методичні розробки зацікавлять усіх, хто викладає інформатику в середній школі.

Докладні розробки уроків до вивчення інформатики в 5 класі за програмою загальноосвітньої школи з використанням підручників Морзе Н. В.,Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А. Інформатика. 5 клас та Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В. Інформатика. 5 клас. (скачати)

/Files/images/Титул_Усі_уроки_інф_6клас.jpgЛещук Р. І. Усі уроки інформатики. 6 клас «Основа», 2014
Докладні розробки уроків до вивчення інформатики в 6 класі за програмою загальноосвітньої школи. Цікаві методичні рекомендації, різноманітні прийоми роботи із завданнями, велика кількість вправ, широкий вибір форм перевірки знань, використаних ігрових моментів на уроці, грамотне урахування вікових особливостей — усе це вигідно відрізняє посібник від традиційних планів-конспектів уроків.

Тиждень інформатики в школі Автор: Колодій І. М.
Мова: українська
Рік: 2011
Кількість сторінок: 176
Формат: pdf
Розмір: 59 Mb
Посібник пропонує авторську модель проведення Тижня інформатики в школі й містить сучасні дидактичні матеріали, що стимулюють розвиток творчого потенціалу учнів. Він містить сценарії заходів для проведення тижня інформатики, нетрадиційних уроків, які мають на меті формування і розвиток у дітей загальних розумових здібностей, наочно-образного і логічного мислення, уваги, пам’яті, творчої уяви, фантазії.
Розробки відповідають вимогам чинних навчальних програм. Призначено для вчителів інформатики 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Скачати Тиждень інформатики в школі с LetItBit.net

Автор: Т. П. Караванова, видавництво: Київ, "Генеза", рік: 2009, 286 ст.
У навчальному посібнику розглядаються питання алгоритмізації. Складання алгоритмів базується на мові програмування Pascal. Посібник містить велику кількість прикладів, практичних порад, запитань для самоконтролю, різноманітних за складністю вправ та задач, що охоплюють усі теми алгоритмізації.
Посібник розрахований на вчителів та учнів, що вивчають інформатику за програмою "Інформатика і програмування для шкіл і ліцеїв, 8-11 класи", рекомендованою Міністерством освіти і науки України, а також буде корисним учням 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, при підготовці до олімпіад, турнірів, конкурсів, студентам середніх спеціальних навчальних закладів та ВНЗ.

Тиждень інформатики/Files/images/Тиждень_інформатики_книга2.jpgДуже багато заходів, конкурсів, уроків та інших цікавинок, які можна проводити впродовж тижня інформатики в школі. Крім самих розробок (в текстовому варіанті), в архіві дуже багато додатків: малюнків, презентацій, карток, віршів та іншого потрібного по сценарію матеріалу. Качайте та проводьте цікавий тиждень інформатики.
Розмір архіву: 67.55 Mb
Автор: Жовта Н.М.
Завантажити з Letitbit.net
Завантажити з Turbobit.net

Зошити для уроків інформатики
/Files/images/zoshits_inf_0.jpgДо уваги вчителів інформатики та учнів добірка різноманітних зошитів для уроків інформатики. Доцільно використовувати учителям інформатики на своїх уроках та учням для підготовки до уроків. Вибирайте зошит, який вам підходить, роздруковуйте та працюйте.
Формат: doc
Розмір: 65,6 Мb
Мова: укр., рос
Кількість: 10 зошитів
Більше матеріалів на сайті "ІНФОРМАТИК"
Автор: Указані на титулках зошитів. Джерело: http://turbobit.net/7i5kpptyuop6/zoshits_inf.rar.html

/Files/images/вих_заходи.jpgПозакласна робота "Сценарії заходів"

Aвтор: Жовта Н.М. та ін.
Мова: Українська
Формат: .doc, .ppt
Розмір: 19,9 МБ
В архіві розробки таких сценаріїв:
1. Brein-rung;
2. Позакласний захід Міс Інформатика;
3. Позакласний захід Золотий диск;
4. Інтелектуальна гра Перший мегабайт;
5. Інтелектуальна гра з інформатики НАЙРОЗУМНІШИЙ;
6. Інтелектуальна гра ІНФОМАНІЯ;
7. ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД СЦЕНАРІЙ ВЕЧОРА ПОСВЯЧЕННЯ В ПРОГРАМІСТИ 10-11 класи;
8. СЦЕНАРІЙ АНТИВІРУСНОЇ КАМПАНІЇ ЧИ «ВСЕСИЛЬНА МАФІЯ?» АБО «СТОРІНКА ІЗ ЖИТТЯ ВІРУСІВ» 8-9 класи.
Скачати

Мега-збірник кросвордів по інформатиці

/Files/images/кросворд.jpg

Aвтор: в роботах
Мова: Українська, російська
Формат: .doc, html
Розмір: 2,79 МБ
Велика добірка кросвордів по інформатиці, допоможуть зробити уроки інформатики цікавішими, жвавішими та інтерактивними.
Скачати

/Files/images/ребус.jpgМега-збірник ребусів по інформатиці

Aвтор: в роботах
Мова: Українська, російська
Формат: .doc, .pdf, .jpg
Розмір: 10 МБ
Велика добірка ребусів по інформатиці, допоможуть зробити уроки інформатики цікавішими, жвавішими та інтерактивними. Скачати 
Генератор ребусів


/Files/images/Karavanova_777 task_.jpgІнформатика. Основи алгоритмізації та програмування: 777 задач з рекомендаціями та прикладами
Автор: Т. П. Караванова, видавництвоКиїв, "Генеза", рік: 2009, 286 ст.
У навчальному посібнику розглядаються питання алгоритмізації. Складання алгоритмів базується на мові програмування Pascal. Посібник містить велику кількість прикладів, практичних порад, запитань для самоконтролю, різноманітних за складністю вправ та задач, що охоплюють усі теми алгоритмізації.
Посібник розрахований на вчителів та учнів, що вивчають інформатику за програмою "Інформатика і програмування для шкіл і ліцеїв, 8-11 класи", рекомендованою Міністерством освіти і науки України, а також буде корисним учням 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, при підготовці до олімпіад, турнірів, конкурсів, студентам середніх спеціальних навчальних закладів та ВНЗ.

Інтернет-сайти бібліотек та електронних бібліотек

/Files/images/elektr_biblioteka.jpgwww.library.edu-ua.net – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського
http://www.4uth.gov.ua/ – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ)
http://www.chl.kiev.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей
http://www.nbuv.gov.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (Київ)
http://www.bukvoid.com.ua/ – веб-сайт „Буквоїд”
http://www.nplu.org/ – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (Київ)
http://www.ukrbook.net/ – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (Київ)
http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт „Бібліотеки в мережі Internet”
http://lyapota.boom.ru/lib.htm – колекція посилань на кращі електронні бібліотеки
http://book.uraic.ru/ssylki/biblioteki – Інформаційно-довідковий портал „Library.ru”
http://www.loc.gov/ – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США
www.bnf.fr/ – Bibliothèque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції
www.bl.uk/ – веб-сайт Британської бібліотеки

Дистанційна освіта

/Files/images/Internet.jpegУкраїнський центр дистанційної освіти – udec.ntu-kpi.kiev.ua
Українська система дистанційного навчання – www.udl.org.ua
Центр дистанційного навчання світового банку – www.uapa-dlc.org.ua
Проблемна лабораторія дистанційного навчання – dl.kpi.kharkov.ua/techn/rle/
Центр дистанційного навчання Української Академії державного управління –www.ado.edu.ua
Дистанційне навчання Академії цивільного захисту України – www.edu-mns.org.ua
Українсько-американський гуманітарний інститут “Вісконсінський Міжнародний Університет в Україні” – www.wiuu.edu.ua
Лабораторія Віртуального Дистанційного навчання Харківського технічного університету радіоелектроники (ХТУРЕ) – vdll.kture.kharkov.ua
Дистанційне навчання у Львівському Національному Університеті “Львівська Політехніка” – www.idn.polynet.lviv.ua
Центр електронної освіти НТУ “КПІ” – www.eec.ntu-kpi.kiev.ua
Інститут заочної та дистанційної освіти Київський національний університет технологій та дизайну – dist.vtv.kiev.ua
Лабораторія дистанційної освіти Сумський державний університет – dl.sumdu.edu.ua
Центр дистанційного навчання Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету економіки і права –www.cdo.com.ua/info/index.php
Лабораторія дистанційного навчання Київського національного торговельно-економічного університету –http://ldn.knteu.kiev.ua
Інститут заочної і дистанційної освіти Придніпровська державної академії будівництва і архітектури – izido.pgasa.dp.ua/do/1_1.html
Сервер дистанційного навчання Київського Інституту Інвестиційного Менеджмента (КІІМ) – srv.kimi.kiev.ua/DISTANT/uindex.html
Міжнародний дослідно-навчальний центр інформаційних технологій та систем – www.dlab.kiev.ua
Центр програмної інженерії – www.ukrsoftpro.com.ua
Центр Дистанційної Освіти ВНТУ – cde.vstu.edu.ua
ЦДО “Интеллект” – intellect.dp.ua
Центр дистанційного навчання МБЕРІФ – elearning.if.ua
Дистанційне навчання. Сайт присвячений розвитку дистанційної освіти в Україні – www.distance-learning.com
Інформація про системи видаленого навчання (Moodle) – moodle.ukma.kiev.ua
Західноукраїнський ресурсний інтернет-портал дистанційної освіти – westukr.itgo.com
Система дистанційного навчання за допомогою Інтернет – http://www.slc.kiev.ua

Освітньо-інформаційні ресурси
http://teacher.at.ua/ – веб-сайт „Вчитель вчителю, учням та батькам”
www.balachka.com – веб-сайт „Пиши українською”
http://bibliyna-istoriya.org.ua/ – веб-сайт „Біблійна історія”
http://cikave.org.ua/pro-sajt/ – веб-сайт „Цікаво про цікаве”
http://www.ukr-tur.narod.ru/ – веб-сайт „Світ географії та туризму”
www.akBooks.com.ua – веб-сайт „Академічна книгарня@онлайн”
Lcorp.ulif.org.ua – український лінгвістичний портал «Словники України»
http://www.idea-ukraine.org/ – проект „Відкритий світ інформаційних технологій”